O Firmie
PDF Drukuj

GSTM

Firma dostarcza rozwiązań informatycznych oraz kompleksowej obsługi informatycznej dla małych i średnich przedsiębiorstw, administracji publicznej oraz sektora edukacji. W oparciu o liczne umowy partnerskie i dystrybucyjne firma realizuje dostawy sprzętu informatycznego, telekomunikacyjnego oraz oprogramowania największych producentów. Wykonujemy kompletne wdrożenia systemów teleinformatycznych, od projektów i budowy infrastruktury sieciowej do wdrożeń oprogramowania, w tym także oprogramowania specjalistycznego i szkoleń. Oferujemy obsługę informatyczną firm obejmującą infrastrukturę sieciową, sprzęt, oprogramowanie oraz urządzenia i systemy fiskalne.

Zespół GSTM skupia doświadczonych specjalistów z różnych działów branży informatycznej – między innymi: serwisu sprzętu informatycznego, infrastruktury zasilania i logicznej, sieci komputerowych, telekomunikacji i telefonii IP, systemów operacyjnych, serwerów komunikacyjnych, hostingu, technologii web i grafiki komputerowej, oprogramowania biznesowego i specjalistycznego, systemów i urządzeń fiskalnych, bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Historia firmy

Firma powstała w 2002 roku. Początkowo pod nazwą „Weekend Computers” skupiała kilku specjalistów związanych z różnymi działami branży informatycznej. Od początku działalności naszym podstawowym celem było dostarczanie rozwiązań informatycznych oraz usług kompleksowej obsługi informatycznej dla firm. Na przestrzeni pierwszych lat działalności zdobywaliśmy doświadczenie oraz podwyższaliśmy poziom naszej wiedzy, równocześnie poszerzając grono współpracowników i partnerów z rynku informatycznego oraz stałych klientów.

Od roku 2004, pod nazwą „G-SYSTEM” firma powiększała się o kolejnych wykwalifikowanych pracowników. Zdobywała certyfikaty i autoryzacje producentów sprzętu i oprogramowania. W tym okresie firma realizowała obsługę informatyczną kilkunastu firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jednocześnie dostarczała rozwiązania informatyczne dla instytucji, firm i klientów indywidualnych. Uruchomiony został sklep internetowy oraz punkt sprzedaży i serwisu sprzętu informatycznego, akcesoriów komputerowych oraz urządzeń nawigacji GPS. Oferta firmy poszerzyła się o usługi hostingowe oraz usługi budowy stron i portali internetowych.

W roku 2008, w celu podwyższenia skuteczności działania w strukturach rynku informatycznego firma została zreorganizowana i przekszłałcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie „GSTM Sp. z o.o.” Zespół pracowników został zasilony przez kolejnych doświadczonych specjalistów. Oferta usług została poszerzona o obsługę systemów i urządzeń fiskalnych oraz obsługę Szkolnych Pracowni Komputerowych budowanych w ramach projektów informatycznych dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.